Reden 5: ‘overgewicht door stress en bijnieroverbelasting’ is een onderdeel van ‘De Gezonde Eter van Irene‘
Teveel stress veroorzaakt o.a. een overbelaste bijnier waardoor de hormonen uit balans raken wat een negatief effect heeft op je gezondheid en je gewicht. Deze bijnierbelasting kan ook een reden zijn dat de schildklier op een laag pitje gaat staan wat soms wel en soms niet door een onderzoek van de huisarts aantoonbaar is. Meestal is het zo weinig dat het niet aantoonbaar is maar je hebt er wel mooi de negatieve gevolgen van zoals vermoeidheid en overgewicht. Maar ook vermoeidheid, alles als zware last zien en weinig vreugde voelen kan veroorzaakt worden door een overbelaste bijnier wat ook wel een burnout wordt genoemd. Hierin zijn verschillende gradaties. Tegenwoordig komt een overbelaste bijnier steeds meer voor omdat we veel moeten. Werken, gezin, sporten en een sociaal leven kost veel tijd en energie waardoor er vaak geen tijd meer overblijft voor jezelf. Dit gaat een tijdje goed maar de bijnier staat wel enorm onder spanning.
Overgewicht kan een reden zijn van teveel stress maar daarnaast zijn er meer symptomen die je moet herkennen. Kom je er niet uit ik kan het voor je testen in mijn praktijk
1) Veel moe zijn, chronisch moe hoeveel je ook slaapt;
2) Moeilijk wakker worden en niet willen opstaan,
3) Licht en slecht slapen kan een oorzaak zijn.
4) Veel trek in zoutige of zoetige producten;
5) Alles kost veel energie, zelfs leuke dingen;
6) Dagelijkse dingen kosten de grootste moeite;
7) Laag libido;
8) Snel boos en uit je balans (je schrikt van je eigen reactie);
9) Als je ziek bent duurt het langer om beter te worden;
10) Wanneer je snel opstaat ben je een beetje duizelig;
11) Je voelt je wat depressief en hebt weinig lol in je leven;
12) Vrouwen hebben last van een vervelende menstruatie;
13) Geheugen- en concentratievermogen gaan achteruit;
Nou ligt het eraan hoe veel stress je hebt want zit je echt thuis omdat je niet meer kan functioneren, dan is het heel belangrijk dat je gezond gaat eten en al het voedsel wat stress opwekkend is moet je absoluut laten staan. Als het nog niet zo heel erg is kan het E-book reset je lichaam voor een gezonde nieuwe start de oplossing zijn om te leren hoe je gezond moet eten maar het stukje psyche wordt meegenomen in dit E-book.
Teveel stress kan ook insulineresistentie veroorzaken
Voeding en Overbelaste Bijnier
Ons voedsel kan soms een hele grote hoofdreden zijn van een overbelaste bijnier. Denk hierbij bijvoorbeeld aan:
- Ongezonde voeding
- Teveel witte suiker en bloemproducten
- Te veel, of verkeerd vet
- Veel op dieet gaan om gewicht te verliezen
- Chemische E-nummers
- Allergieën (worden vaak erger hoe meer de bijnier overbelast raakt)
- Koffie, chocolade enz.
- Alcohol
Laat alle bovenstaande producten uit de voeding weg, maar het is ook heel belangrijk dat je de verdere oorzaak aan gaat pakken.
Meer informatie over ‘overgewicht door stress en bijnieroverbelasting’
In een later stadium zijn ook deze boeken toepasbaar
- Een gezonde eter voelt zich beter
- Een gezonde eter in de eerlijke keuken, koken met Irene (gezond leren koken)
Advies en voedingstest: www.persoonlijke-voeding.nl
Hoi,
Ik herken mezelf in het bovengenoemde. Heb veel stress en nergens zin in. Ben al enkele jaren thuis en al lang in behandeling voor mijn depressie. Ondanks alle hulp blijf ik te kampen hebben met veel downs en van goede momenten echt kunnen genieten gebeurt zeer zelden. Ik ga zeker proberen om deze voedingsmiddelen te vermijden. Hoop dat het helpt, al zal het niet makkelijk zijn om van zoetigheden enzo af te blijven met 5 kinderen thuis. We bakken graag koekjes taart,… samen, dat is ons moment om gezellig samen iets te doen.
Nog meer info over dit onderwerp zie: https://vetvrij.com/overbelaste-bijnier-ben-jij-ook-altijd-zo-moe.html