Je kunt natuurlijk een pak Bobotie van Knorr bij de Albert Heijn om de hoek gaan halen. Maar als je echte lekkere Zuid Afrikaanse Bobotie wil eten dan ontkom je niet aan het traditionele bobotie recept van Elisabeth van der Ark.
Origineel Bobotie Recept geschikt voor 4 personen
Benodigdheden voor Traditionele Bobotie
- 250 gram bruine rijst
- water
- zout
- 1 eetlepel olie of kokosboter/olie
- ยฝ eetlepel kerriepoeder
- 1 ui
- 400 gram rundergehakt
- 75 gram ongezwavelde rozijnen
- 1 eetlepel tomatenpuree
- ยฝ eetlepel rietsuiker
- mespunt kurkuma
- 1 eetlepel azijn
- 50 gram amandelsnippers
- 2 dl water
- ยฝ theelepel vegetarische bouillonpoeder
- of 2 dl zelfgemaakte bouillon
- 2 eetlepels maรฏzena
- vers gemalen zwarte peper
- 2 eieren
- 3 eetlepels halfvolle melk
Originele Bobotie Bereiden
Kook de rijst gaar volgens gebruiksaanwijzing op de verpakking. Afgieten en wegzetten.
Verwarm de olie of kokosboter/olie en bak hierin de kerriepoeder zachtjes, tot ze gaat geuren. Maak ondertussen de ui schoon, snipper ze. Wanneer de kerrie geurt kan de ui erbij en laat zachtjes bakken. Roer af. Laat de ui niet te bruin worden. Voeg dan het gehakt erbij en bak rul en bruin. Zet ondertussen de rozijnen in wat water te week.
Voeg als het gehakt bruin en gaar is de tomatenpuree erbij. Goed mengen en laat het gaar bakken. Dan kan de suiker erbij, de kurkuma en wat azijn. Dit ook weer goed mengen. Verwarm ondertussen de oven op 220 graden. Meng de rest van de ingrediรซnten bij het gehakt, behalve de eieren en de melk. Goed mengen en even laten sudderen.
Ga dan opbouwen in een ovenschaal. Begin met wat gehaktmengsel, laag rijst etc. Eindig met het gehakt. Zet 20 minuten in de oven. Klop de eieren los met de melk. En schenk over het gehaktmengsel en zet terug in de oven. Ongeveer 15 minuten.
Eet vooraf of erbij een heerlijke wortelsalade. Op smaak gebracht met wat crรจme fraรฎche, gembersiroop, citroensap, zout en peper. Wat gewelde rozijnen en amandelsnippers. En zo heb een complete maaltijd uit je eigen keuken en niet uit een pakje.
Eet Smakelijk!
Elisabeth van der Ark