Reviews & ErvaringenNederlandse jeugd rookt minder

Nederlandse jeugd rookt minder

Roken is niet meer stoer volgens de Nederlandse jeugd. Gelukkig maar, want het is bekend dat roken erg slecht is voor je gezondheid.

Het aantal middelbare scholieren dat op 13- of 15-jarige leeftijd begint met roken, is tussen 1996 en 2005 gehalveerd. Dat blijkt uit een grootschalig onderzoek van Universiteit Maastricht (CAPHRI) en GGD Zuid Limburg onder ruim 50.000 middelbare scholieren in Zuidoost-Nederland. Voor het eerst is berekend wat het effect van deze daling is op het voorkomen van ziektes die aan roken gerelateerd zijn. Volgens een rekenmodel van het RIVM zullen in deze leeftijdsgroep daardoor 11.500 minder nieuwe COPD-gevallen, 3.400 minder nieuwe gevallen van longkanker en 1.800 minder hartaanvallen optreden in de toekomst.

bron: maastrichtuniversity.nl

Valerie
Valerie
Ik ben Valerie en deel hier mijn passie voor recepten, foodspots en drankjes. Door het werk van mijn vader heb ik als kind veel gereisd en verschillende keukens ontdekt, wat mijn liefde voor eten heeft gevormd. Overal waar ik kwam, proefde ik nieuwe smaken en leerde ik unieke culinaire tradities kennen. Nu woon en werk ik in het prachtige Suriname, waar de rijke smaken en geuren me dagelijks inspireren en ik mijn ontdekkingen met jullie deel. ๐ŸŒ๐Ÿ›โœจ
Valerie's Choice ๐Ÿ‘‡

Beste Waterfilterkan AzurAqua Review en Ervaringen

AzurAqua Waterfilterkan Review: Een Diepgaande Analyse van deze Innovatieve...

BNN zoekt mensen met Obesitas

Voor een nieuw tv-programma met de titel BNN PS...

BMI Test – Body Mass Index Test

Test hier online jouw BMI. Instructies: stel met behulp...

Boderline van Binnen

Iedereen kent het nummer 'Borderline' van Madonna waarin ze...

BodyClinics

BodyClinicsยฎ is een afslankkliniek met 6 vestigingen verspreid over...

Bodybuilders Dieet

Tom Venuto en Mike Geary zijn voorbeelden van bodybuilders...

Bodysense Dieet

Het Bodysense Dieet is geschikt voor vrouwen die willen...

Boekpresentatie ‘Lekker en gezond koken met Mathijs’

Woensdag 18 maart heeft in het Olympisch stadion in...

BodySlimming Review

Jouw ervaring met BodySlimmingยฎ We zijn benieuwd naar jouw ervaring...